Průvodce po Barceloně ZDARMA

Barcelonská kuchyně se stejně jako ta v dalších turisty vyhledávaných lokalitách liší svou kvalitou. V tomto případě však platí, že lze za poměrně slušné peníze pořídit kvalitní jídlo. I zde platí zlaté pravidlo, které radí odklonit se od frekventovaných míst a navštívit raději ty restaurace, kam chodí často místní. A jakmile se vás bude někdo snažit do restaurace vysloveně vlákat, vyhněte se tomuto podniku obloukem.

Většina místních restaurací (a dokonce pár barů) nabízí denní dvouchodové menu (salát, hlavní jídlo, nápoj a občas i dezert). Říká se mu zde menú del sia a zpravidla si můžete vybrat ze tří či čtyř variant. V závislosti na úrovni restaurace za kompletní menu zaplatíte od 8 do 20 euro. V některých restauracích narazíte i na speciální obědové nabídky v čase od 14:00 do 16:00. Pokud preferujete restaurace, kde si jídlo naberete sami, ptejte se po platos combinados.

Poměrně benevolentní vztah mají restaurace i ke kuřákům. Restaurace nad 100 m2 mají obvykle vyhrazen určitý prostor pro kuřáky, ve většině menších restaurací je pak kouření povoleno automaticky.

Jídla

V Barceloně narazíte na kuchyně prakticky z celého světa, nezapomeňte však vyzkoušet některé pochoutky kuchyně katalánské. Dobrý je i výběr mořských plodů, ne všechny však pocházejí přímo z oblastí kolem Barcelony.

Specialitou barcelonských ulic, o které si však v mnoha průvodcích nepřečtete, jsou vafle prodávané ve stáncích. Osvěžující a chutná pochoutka stojí za vyzkoušení!

Ačkoliv restaurace s jídlem tapas nyní naleznete na každém rohu, toto jídlo ve skutečnosti pochází z Andalusie na jihu země a s katalánskou kuchyní toho nemá moc společného. Katalánci zpravidla jedí jídlo o třech chodech – předkrm, hlavní jídlo a dezert a půjdou spíše na nápoj a baskický pokrm pintxos do baskické taverny, než na moderní jídlo typu tapas. Jakmile vycestujete do menších obcí mimo Barcelonu, stále častěji budete narážet na menší restaurace, které budou nabízet tradiční katalánské jídlo o třech chodech.

Kam chodit jíst

Počet restaurací a jejich úroveň se samozřejmě liší v závislosti na tom, v jaké čtvrti se nacházíte. Větší počet restaurací a stravovacích míst naleznete zejména v následujících oblastech:

 • Barceloneta je populární zejména mezi místními obyvateli, servírují se zde rybí pokrmy, jako je třeba paella či arròs negre – černá rýže, která svou barvu získala díky unikátnímu inkoustu z olihní. Ochutnat zde můžete i tapas.
 • Eixample Izquierda mezi ulicí Gran Via a Mallorca
 • Barrio Gotico nabízí zejména tapas
 • „El Borne“ hned vedle Barrio Gotico
 • Dostatek vynikajících restaurací je i v okolí náměstí Plaza Catalunya, opět si zde můžete pochutnat hlavně na andaluské specialitě tapas.
 • Chcete-li na jídle ušetřit, doporučujeme konzumovat jídla z tzv. denního menu, ve španělštině menu del dia. Třeba v menších barech v okolí Avinguda del parallel se jedna osoba může naobědvat již za 9 až 11 euro. Menší komplikací by mohl být snad jen fakt, že meníčka i personál holdují pouze španělštině.
 • Navštívit můžete i velké kavárny lemující ulice Passeig de Gracia a Rambla de Catalunya. Výběr tapas je veliký, místo je však poměrně přelidněné turisty a vcelku drahé.

Ceny

Ceny denních menu v restauracích začínají na 10 eurech. Levnější již budou jen kantýny nebo fast foody. Hotový oběd o dvou chodech za méně než pět euro pořídíte i v některých supermarketech.

Nekatalánská kuchyně

Samozřejmě se nemusíte omezit jen na speciality místní kuchyně, vyzkoušet můžete i ledascos jiného:

 • Kebap z hovězího či kuřecího masa se salátem a houskou pořídíte již za 3,50 eura. Řecká varianta tohoto jídla se jmenuje gyro a turecká doner-kebab, obě dvě jsou výborné!
 • V Barceloně mají slušné zastoupení i asijské restaurace, zejména pak ty čínské, japonské a indické.
 • Ani vegetariáni se v Barceloně nebudou trápit, na veganské jídlo můžete zajít třeba do Comer y no Bombas. Excelentní veganský pokrm falafel (s neomezeným množstvím salátu) za 4 eura pořídíte v podnicích Maoz. Těch je ve městě hned několik, jeden leží třeba na ulici La Rambla 95, asi 10 minut chůze od PI Catalunya.

Restaurace

 • El Glop má v Barceloně hned tři restaurace (ve čtvrtích Eixample a Gràcia) a nabízí vynikající katalánská jídla. Jedna osoba se nají přibližně za 20 euro, ačkoliv pokud budete chtít vysloveně ušetřit, vystačí vám polovina.
 • Origen 99.9% je ekologicky přívětivý řetězec restaurací s velmi originálním jménem a katalánskou kuchyní. Velmi zajímavá je i nabídka likérů, ceny jídel se pohybují mezi 5,50 a 6 eury.
 • Udon s čtyřmi restauracemi přímo v Barceloně se specializuje na nudle. Japonská restaurace je inspirována řetězcem Udon Ya. Rezervace místa není nutná.

Levné letenky Barcelona

 • Wizzair Barcelona: pouze dnes letenky s 20% slevou

 • Chystáte se vydat letecky do Barcelony, případně jen Barcelonu využít jako přestupní bod při svých toulkách po Evropě či světe? Právě dnes 24. listopadu 2011 je ideální den na koupi levných letenek do této španělské metropole. Nízkonákladovka WizzAir právě dnes nabízí slevu 20 % na všechny své lety a destinace, včetně letenek do Barcelony, kam létá přímo z Prahy. Klikněte a vyberte si levné letenky do Barcelony i vy. Přejeme příjemný let a zážitky v Barceloně.

  24. 11. 2011 • Letenky z Barcelony s 20% slevou
 • logo easyJet Až do úterní půlnoci 8. listopadu 2011 máte možnost si zakoupit letenky easyjet se 20% slevou. Easyjet se svými bílooranžovými letadly létá do mnoha destinací Evropy včetně Barcelony. Z ní si můžete zakoupit přímé letenky s touto slevou do následujících měst: Amsterdam, Belfast, Berlin, Bristol, Dortmund, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lyon, Milán, Newcastle, Paříž a Ženeva. Sleva se vztahuje na letenky od 1. ledna do 24. března 2012 a to včetně tax a všech poplatků. Myslete již nyní na jaro 2012 a kupte si letenky do Barcelony.

  5. 11. 2011Akce, výstavy v Barceloně

Akce, výstavy v Barceloně
 • Barcelona a Mnichov, nejlepší taxikáři v Evropě
 • Podle německého autoklubu ADAC dopadlo v testu kvality taxislužeb hůř než Praha jen pět testovaných evropských velkoměst, jako konkrétní nedostatek pražských taxikářů vyzdvihl umělé prodlužování trasy; nejkvalitnější taxislužby nabízejí Barcelona a Mnichov, nejhůře dopadly Řím a Lublaň.

  5. 11. 2011Nejnovější komentáře