Průvodce po Barceloně ZDARMA

Určitě se projděte po Barri Gòtic a prohlédněte si místní uličky, skrytá náměstí, fontány a paláce.

Pokud se chystáte navštěvovat zejména barcelonská muzea, doporučujeme zakoupit articket, který vám ušetří nějaké peníze. Za 20 euro se s ním můžete vydat do 20 muzeí ve městě.

Historická tramvaj v barcelonském přístavu je v provozu od června do září v době od 11:00 do 20:00. Téměř jeden a půl kilometrů dlouhá trať spojuje Montjuic Barcelonetou. Jízda začíná na 78 metrů vysokém vrcholku věže Torre San Sebastian v Barcelonetě, vyvézt nahoru se můžete nechat výtahem. Tramvaj má mezizastávku i v Torre Jaume I poblíž památníku Kryštofa Kolumba. Finální zastávkou pak je Montjuic.

Tramvaj samotná pochází z roku 1929 a v průběhu dne bývá tradičně přeplněna turisty, tudíž je celkem zbytečné se snažit nastoupit do tramvaje s kočárkem či na invalidním vozíku. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 10 euro, zpáteční vás pak vyjde na 15,10 euro.

Gaudiho architektonický styl je v Barceloně silně zastoupen. Podívat se můžete na Parc Güell v Gràcii, známou Sagradu Famílii v Eixample a domy La Pedrera/Casa Milà a Casa Batlló tamtéž. Pokud vás architektura zajímá hlouběji, doporučujeme The Ruta del Modernisme od centra modernismu (to sídlí na adrese Pl. de Catalunya 17). Budete si tak moci projít ty nejlepší secesní a novosecesní budovy v Barceloně v průběhu pár hodin.

Cestujete-li s dětmi, můžete navštívit i Muzeum přírodních věd v parku Ciutat Vella.

Levné letenky Barcelona

 • Wizzair Barcelona: pouze dnes letenky s 20% slevou

 • Chystáte se vydat letecky do Barcelony, případně jen Barcelonu využít jako přestupní bod při svých toulkách po Evropě či světe? Právě dnes 24. listopadu 2011 je ideální den na koupi levných letenek do této španělské metropole. Nízkonákladovka WizzAir právě dnes nabízí slevu 20 % na všechny své lety a destinace, včetně letenek do Barcelony, kam létá přímo z Prahy. Klikněte a vyberte si levné letenky do Barcelony i vy. Přejeme příjemný let a zážitky v Barceloně.

  24. 11. 2011 • Letenky z Barcelony s 20% slevou
 • logo easyJet Až do úterní půlnoci 8. listopadu 2011 máte možnost si zakoupit letenky easyjet se 20% slevou. Easyjet se svými bílooranžovými letadly létá do mnoha destinací Evropy včetně Barcelony. Z ní si můžete zakoupit přímé letenky s touto slevou do následujících měst: Amsterdam, Belfast, Berlin, Bristol, Dortmund, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lyon, Milán, Newcastle, Paříž a Ženeva. Sleva se vztahuje na letenky od 1. ledna do 24. března 2012 a to včetně tax a všech poplatků. Myslete již nyní na jaro 2012 a kupte si letenky do Barcelony.

  5. 11. 2011Akce, výstavy v Barceloně

Akce, výstavy v Barceloně
 • Barcelona a Mnichov, nejlepší taxikáři v Evropě
 • Podle německého autoklubu ADAC dopadlo v testu kvality taxislužeb hůř než Praha jen pět testovaných evropských velkoměst, jako konkrétní nedostatek pražských taxikářů vyzdvihl umělé prodlužování trasy; nejkvalitnější taxislužby nabízejí Barcelona a Mnichov, nejhůře dopadly Řím a Lublaň.

  5. 11. 2011Nejnovější komentáře