Průvodce po Barceloně ZDARMA

Internet

Barcelonská radnice poskytuje občanům bezplatnou síť wifi hotspotů napříč městem. Heslo je „Barcelona WiFi“, smiřte však s tím, že internet je neskutečně pomalý.

Kapsáři

O Barceloně se nechvalně říká, že je to hlavní město evropských kapsářů. Mimořádný pozor si tak dejte zejména v prostředcích hromadné dopravy, na stanicích metra či autobusu a zkrátka všude tam, kde vznikají tlačenice. Nejhorší situace bývá v oblastech La Rambla a Raval.

Rovněž se vám můžete stát, že k vám přijde cizí člověk a požádá vás o drobné či o rozměnění. Tyto lidi prostě ignorujte. Ihned poté vás totiž přijde legitimovat člověk v uniformě, který vypadá jako policista, ačkoliv se jedná o obyčejného podvodníka, který využije chvilky vaší nepozornosti a okrade vás o pár platebních karet či rovnou o celou peněženku.

Specialitou místních kapsářů je trik, kdy vám zloději pod záminkou ukázání báječného kouzla omotají kolem prstů provázek. A zatímco vás kouzelník udivuje svým uměním, jeho komplic vás důkladně okrade. Navíc se nemůžete pořádně bránit, neb ruce máte svázané.

Dalším oblíbeným trikem kapsářů je hraní si na turisty, kdy se k vám přiblíží pod záminkou dotázání se na cestu a nenápadně vás oberou o peněženku či další cennosti. Proto si od těchto lidí udržujte odstup a nezlobte se na místní, pokud vás budou v případě žádosti o pomoc ignorovat. Tyto triky již moc dobře znají.

Rájem kapsářů pak je barcelonské metro, a to jak v případě příležitostného obírání nepříliš pozorných cestujících, tak v případě koordinovaných útoků. Mimořádný pozor si dejte na stanicích metra Sants a Sagrada Família, kde je jejich koncentrace největší. Nejoblíbenějším trikem je snaha o vyvolání tlačenice při vstupu do vagonu, kdy se znenadání kolem vás objeví skupinka mužů, jež vám nenápadně prošmejdí všechny kapsy. Jakmile si vezmou, co chtěli, otočí se a vrátí se zpátky na nástupiště – vy na to, že jste byli okradeni, přijdete nejdříve ve voze metra, a to je již pozdě na jakoukoliv reakci.

Proto nikdy nenechávejte peníze, platební karty či pasy v kapsách kalhot nebo batohu. Mohlo by se vám to velmi neblaze vymstít!

Každopádně ostražitost by měla být na místě a do zadní kapsy kalhot si dávejte maximálně tak mapu města. V tlačenicích a přelidněných prostorách si hlídejte se spolucestovatelem batoh navzájem, popřípadě si ho dejte místo na záda na břicho. A v restauracích či kavárnách v žádném případě nenechávejte své věci bez dozoru.

Bankomaty

Bankomatů je v Barceloně dostatek, přičemž většina bankomatů akceptuje platební karty celé řady světových bank. Bankomaty označené nápisem Servired krom výběru navíc umožňují převody z účtu na účet, dobití mobilního telefonu či úhradu účtů.

Nebezpečné čtvrti Barcelony

O samotě cestující ženy by se raději měly vyvarovat nočních procházek čtvrtí Montjuïc. Městské pláže, a zejména pak ty poblíž slavné Barcelonety, jsou zase lukrativní lokací pro zloděje batohů. Proto si vše, co doopravdy nechcete ztratit, raději nechte zamčené na hotelu.

Muže, kteří se budou po městě pohybovat samotní, zase budou v okolí Las Ramblas zejména v časně ranních hodinách obtěžovat prostitutky. Navíc umějí být poměrně agresivní.

Ženy by raději neměly dávat příliš na obdiv své klenoty, jako jsou zlaté řetízky a náramky. Při chůzi po ulici by je znenadání mohli být přepadeni zloději na motorkách. Tato přepadení se nezřídka kdy odehrají i za bílého dne v davu turistů.

Ohlášení zločinu

V případě, že jste byli okradeni a chcete tento zločin nahlásit (zejména v případě nutného potvrzení pro pojišťovnu), musíte vyhledat místní policejní stanici. Připravte se však na fakt, že většina policistů nemluví anglicky, a to i přesto, že oficiální formulář ohlašující krádež je jak v španělštině, tak v angličtině.

Turisté v případě krádeže či jiného zločinu nejčastěji chodí do stanice Mossos poblíž Les Rambles.

Levné letenky Barcelona

 • Wizzair Barcelona: pouze dnes letenky s 20% slevou

 • Chystáte se vydat letecky do Barcelony, případně jen Barcelonu využít jako přestupní bod při svých toulkách po Evropě či světe? Právě dnes 24. listopadu 2011 je ideální den na koupi levných letenek do této španělské metropole. Nízkonákladovka WizzAir právě dnes nabízí slevu 20 % na všechny své lety a destinace, včetně letenek do Barcelony, kam létá přímo z Prahy. Klikněte a vyberte si levné letenky do Barcelony i vy. Přejeme příjemný let a zážitky v Barceloně.

  24. 11. 2011 • Letenky z Barcelony s 20% slevou
 • logo easyJet Až do úterní půlnoci 8. listopadu 2011 máte možnost si zakoupit letenky easyjet se 20% slevou. Easyjet se svými bílooranžovými letadly létá do mnoha destinací Evropy včetně Barcelony. Z ní si můžete zakoupit přímé letenky s touto slevou do následujících měst: Amsterdam, Belfast, Berlin, Bristol, Dortmund, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lyon, Milán, Newcastle, Paříž a Ženeva. Sleva se vztahuje na letenky od 1. ledna do 24. března 2012 a to včetně tax a všech poplatků. Myslete již nyní na jaro 2012 a kupte si letenky do Barcelony.

  5. 11. 2011Akce, výstavy v Barceloně

Akce, výstavy v Barceloně
 • Barcelona a Mnichov, nejlepší taxikáři v Evropě
 • Podle německého autoklubu ADAC dopadlo v testu kvality taxislužeb hůř než Praha jen pět testovaných evropských velkoměst, jako konkrétní nedostatek pražských taxikářů vyzdvihl umělé prodlužování trasy; nejkvalitnější taxislužby nabízejí Barcelona a Mnichov, nejhůře dopadly Řím a Lublaň.

  5. 11. 2011Nejnovější komentáře