Průvodce po Barceloně ZDARMA

Při návštěvě Barcelony počítejte s faktem, že z důvodu právního nařízení je v neděli většina obchodů uzavřena. Několik výjimek naleznete na Ciutat Vella, kde jsou otevřeny malé krámky s oblečením, suvenýry a menší supermarkety. Otevřen je i obchodní dům Maremagnum na konci oblasti přezdívané The Ramblas.

Vyvarujte se obchodům se suvenýry v oblastech Barri Gotic a La Rambla. Jedná se o typické pasti na turisty, které neprodávají španělské či katalánské suvenýry, nýbrž zboží dovážené z Číny, které se v různých obměnách prodává po celém světě.

Raději si zamiřte do některého z těchto obchodů:

 • El Corte Inglés je několikapodlažní obchodní centrum rozkládající se v několika budovách ve čtvrtích Eixample, Ciutat Vella či na některých vnitrozemských předměstích. V těchto obchodních domech můžete pořídit prakticky cokoliv od gurmánské gastronomie až po pneumatiky.
 • La Boqueria v Ciutat Vella je rozlehlé tržiště nabízející široké spektrum produktů a služeb. Koupit si můžete třeba džus z čerstvě vymačkaných pomerančů – sklenička vás vyjde na 1,50 eura. O nedělích je sice zavřeno, ale pokud přijdete těsně před zavírací dobou (20:00), čekejte speciální slevy.
 • La Gauche Divine v Ciutat Vella jsou jedinečné multifunkční prostory, kde kromě módního oblečení pořídíte i hudbu a umělecké a designové předměty.

Levné letenky Barcelona

 • Wizzair Barcelona: pouze dnes letenky s 20% slevou

 • Chystáte se vydat letecky do Barcelony, případně jen Barcelonu využít jako přestupní bod při svých toulkách po Evropě či světe? Právě dnes 24. listopadu 2011 je ideální den na koupi levných letenek do této španělské metropole. Nízkonákladovka WizzAir právě dnes nabízí slevu 20 % na všechny své lety a destinace, včetně letenek do Barcelony, kam létá přímo z Prahy. Klikněte a vyberte si levné letenky do Barcelony i vy. Přejeme příjemný let a zážitky v Barceloně.

  24. 11. 2011 • Letenky z Barcelony s 20% slevou
 • logo easyJet Až do úterní půlnoci 8. listopadu 2011 máte možnost si zakoupit letenky easyjet se 20% slevou. Easyjet se svými bílooranžovými letadly létá do mnoha destinací Evropy včetně Barcelony. Z ní si můžete zakoupit přímé letenky s touto slevou do následujících měst: Amsterdam, Belfast, Berlin, Bristol, Dortmund, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lyon, Milán, Newcastle, Paříž a Ženeva. Sleva se vztahuje na letenky od 1. ledna do 24. března 2012 a to včetně tax a všech poplatků. Myslete již nyní na jaro 2012 a kupte si letenky do Barcelony.

  5. 11. 2011Akce, výstavy v Barceloně

Akce, výstavy v Barceloně
 • Barcelona a Mnichov, nejlepší taxikáři v Evropě
 • Podle německého autoklubu ADAC dopadlo v testu kvality taxislužeb hůř než Praha jen pět testovaných evropských velkoměst, jako konkrétní nedostatek pražských taxikářů vyzdvihl umělé prodlužování trasy; nejkvalitnější taxislužby nabízejí Barcelona a Mnichov, nejhůře dopadly Řím a Lublaň.

  5. 11. 2011Nejnovější komentáře