Průvodce po Barceloně ZDARMA

Oficiálními barcelonskými jazyky jsou katalánština a španělština, nicméně v praxi se setkáte víceméně jen s cedulemi v katalánštině. Španělština je sice široce užívána třeba v hromadné dopravě, ale třeba hlášení v metru jsou pouze v katalánštině. A stejně jako snad ve všech zemích světa, pokusy hovořit katalánsky se vždy cení.

Většina místních umí mluvit jak katalánsky, tak španělsky a při konverzaci s turisty instinktivně využívají druhý jmenovaný jazyk. Nutno podotknout, že katalánština je řeč, nikoliv dialekt, a v mnoha ohledech se podobá italštině, portugalštině či francouzštině. Mnoho místních může urazit, pokud budete o katalánštině hovořit jako o pouhém dialektu. Tak pozor na to!

To velmi úzce souvisí s nacionalismem Katalánců. Téměř 70 % Katalánců totiž považuje tuto oblast za samostatný národ s vlastní kulturou, historií a tradicemi, které se značně liší od těch ve Španělsku. V Katalánsku třeba na rozdíl od jiných oblastí Španělska nejsou tak populární býčí závody či flamenco.

Pokud neumíte ani španělsky, ani katalánsky, nemusíte mít strach. Tedy alespoň v obchodech a barech, kde umí pokaždé alespoň někdo anglicky. Mezi lidmi je to s angličtinou horší, neboť místní považují španělštinu za světový jazyk, a tak nemají potřebu se anglicky učit. Nicméně v Barceloně je ještě jakás takás pravděpodobnost, že se anglicky domluvíte.

Nejjednodušší tak bude naučit se nejdůležitější slovíčka a fráze v katalánštině a tu následně i využívat.

Levné letenky Barcelona

 • Wizzair Barcelona: pouze dnes letenky s 20% slevou

 • Chystáte se vydat letecky do Barcelony, případně jen Barcelonu využít jako přestupní bod při svých toulkách po Evropě či světe? Právě dnes 24. listopadu 2011 je ideální den na koupi levných letenek do této španělské metropole. Nízkonákladovka WizzAir právě dnes nabízí slevu 20 % na všechny své lety a destinace, včetně letenek do Barcelony, kam létá přímo z Prahy. Klikněte a vyberte si levné letenky do Barcelony i vy. Přejeme příjemný let a zážitky v Barceloně.

  24. 11. 2011 • Letenky z Barcelony s 20% slevou
 • logo easyJet Až do úterní půlnoci 8. listopadu 2011 máte možnost si zakoupit letenky easyjet se 20% slevou. Easyjet se svými bílooranžovými letadly létá do mnoha destinací Evropy včetně Barcelony. Z ní si můžete zakoupit přímé letenky s touto slevou do následujících měst: Amsterdam, Belfast, Berlin, Bristol, Dortmund, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lyon, Milán, Newcastle, Paříž a Ženeva. Sleva se vztahuje na letenky od 1. ledna do 24. března 2012 a to včetně tax a všech poplatků. Myslete již nyní na jaro 2012 a kupte si letenky do Barcelony.

  5. 11. 2011Akce, výstavy v Barceloně

Akce, výstavy v Barceloně
 • Barcelona a Mnichov, nejlepší taxikáři v Evropě
 • Podle německého autoklubu ADAC dopadlo v testu kvality taxislužeb hůř než Praha jen pět testovaných evropských velkoměst, jako konkrétní nedostatek pražských taxikářů vyzdvihl umělé prodlužování trasy; nejkvalitnější taxislužby nabízejí Barcelona a Mnichov, nejhůře dopadly Řím a Lublaň.

  5. 11. 2011Nejnovější komentáře