Průvodce po Barceloně ZDARMA

Projděte si některé ze známých uliček v Ciutat Vella:

 • La Rambla je nejrušnější a nejživější bulvár ve městě. Oblíbený je zejména mezi turisty, a tak se připravte na přestřelené ceny občerstvení. Stejně tak si moc nevšímejte lidí, kteří sází na hru připomínající naše nechvalně známé skořápky – jedná se o podvodníky. Pokud chcete poznat tu pravou Barcelonu, zahněte do některé z postranních uliček, kde navíc nejen jídlo a pití pořídíte levněji. Oblasti se často přezdívá Las Ramblas, neboť množství zdejších uliček začíná právě názvem Rambla de… Jakmile se budete blížit k náměstí Placa Catalunya, bude i růst počet pouličních umělců a performerů. Narazíte tak třeba na umělce v kostýmech, malíře, kreslíře apod.
 • Náměstí La Plaça Catalunya spojuje všechny hlavní ulice v Barceloně. Místo je známé zejména díky množství fontán a soch, místní si většinou právě zde domlouvají srazy a schůzky.
 • El Portal de l’Àngel je poměrně rozlehlá ulice s množstvím nových a moderních obchodů.

Zejména v případě hezkého počasí se můžete procházet po plážích v Barcelonetě, popřípadě na nich chytat bronz. Odpočinout si můžete i tehdy, sednete-li si na dřevěný most vedoucí do Maremagnum, budete si máchat prsty na nohou ve vodě a přitom číst knihu, jíst sendvič, nebo prostě jen relaxovat.

Vychutnat si můžete i sklenku sangrie, skvělým místem pro tuto příležitost je La Plaça Reial poblíž ulice La Rambla, kde si můžete sednout, popovídat a popíjet tento španělský nápoj. A jakmile navštívíte náměstí La Placa Reial, nezapomeňte se stavit na flamenco show v Los Torantos. Zajít můžete i do několika populárních restaurací v oblasti Born v Ciutat Vella.

Skvělým zážitkem bude i projížďka tramvají od pobřeží moře na horu Montjuïc. Pokud raději chodíte za kulturou, navštivte Teatre del Liceu, popřípadě Palau de la Musica Catalana – oboje se nachází v Ciutat Vella.

I sportovně založení turisté si mohou přijít na své. Stačí si pronajmout jízdní kolo a vydat se z pláží poblíž města kolem Gaudího modernistických budov až směrem ke gotické čtvrti. Okolí Barcelony můžete prozkoumat i z moře, stačí si pronajmout výletní plachetnici a spolu se zkušenou posádkou se vydat do vln Středozemního moře.

Jako v ráji si v Barceloně budou připadat fotbaloví fanoušci, tedy pokud fandí partě kolem Messiho, Xaviho a Iniesty. FC Barcelona zde má svůj stánek Camp Nou (ne, nepíše se to Nou Camp), jehož prohlídku je možné absolvovat.

Festivaly a podobné slavnosti

Barcelona každoročně hostí celou řadu slavností a událostí, z nichž leckteré jsou unikátní v rámci celého Katalánska a nabízejí jedinečný pohled do této evropské kultury:

 • Sónar je každoroční, třídenní hudební festival, který zpravidla začíná třetí čtvrtek v červnu.
 • Monegros Desert Festival je nejznámější a největší dvoudenní festival elektronické hudby ve Španělsku. Koná se v poušti Fraga vzdálené asi 200 kilometrů od Barcelony, kde se každoročně v červenci sejde na 40 000 lidí, aby se zabavili spolu s těmi nejlepšími DJ reprezentujícími styly house, electro, minimal, techno, drum&bass, dubstep či hiphop. Dvacet hodin muziky vytváří spolu s prostředím pouště jedinečný zážitek!
 • Festes de la Mercè je jedním z nejvýznamnějších festivalů v Barceloně. Odehrává se každoročně v období okolo 24. září a kromě živé hudby, ohňostrojů a průvodů se můžete těšit třeba na každoroční pokus o vytvoření nejvyšší lidské pyramidy. To vše je doprovázeno masivní konzumací národního nápoje Katalánců, vína Cava.
 • Festes de Gràcia je tradiční katalánská oslava konaná každoročně kolem 15. srpna, kdy se město rozzáří barvami, ohňostroji a ulice zaplaví výzdoby, živá hudba a stánky s místními specialitami.
 • Festes de Sants je podobné výše jmenované události, avšak koná se koncem srpna a je menší.
 • San Jordi je něco jako náš Valentýn, tento den připadá na 23. dubna. Při jedné z nejpopulárnějších katalánských tradic muži ženám předávají růže a na oplátku od žen dostanou knihu.
 • Fira de Santa Llúcia se koná každoročně vždy od 2. či 3. prosince do 23. prosince a slouží jako připomenutí svaté Lucie (13. prosince). V průběhu tohoto svátku se před barcelonskými katedrálami prodávají vánoční předměty, jako jsou stromky či pessebres – malé sošky, dřevěné kousky a mech symbolizující trávu.
 • Revetlla de Sant Joan jsou oslavy slunovratu, které se konají každoročně 23. června. Celou noc městem znějí řachy z rachejtlí a ohňostrojů, takže nepočítejte, že se vyspíte.

Levné letenky Barcelona

 • Wizzair Barcelona: pouze dnes letenky s 20% slevou

 • Chystáte se vydat letecky do Barcelony, případně jen Barcelonu využít jako přestupní bod při svých toulkách po Evropě či světe? Právě dnes 24. listopadu 2011 je ideální den na koupi levných letenek do této španělské metropole. Nízkonákladovka WizzAir právě dnes nabízí slevu 20 % na všechny své lety a destinace, včetně letenek do Barcelony, kam létá přímo z Prahy. Klikněte a vyberte si levné letenky do Barcelony i vy. Přejeme příjemný let a zážitky v Barceloně.

  24. 11. 2011 • Letenky z Barcelony s 20% slevou
 • logo easyJet Až do úterní půlnoci 8. listopadu 2011 máte možnost si zakoupit letenky easyjet se 20% slevou. Easyjet se svými bílooranžovými letadly létá do mnoha destinací Evropy včetně Barcelony. Z ní si můžete zakoupit přímé letenky s touto slevou do následujících měst: Amsterdam, Belfast, Berlin, Bristol, Dortmund, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lyon, Milán, Newcastle, Paříž a Ženeva. Sleva se vztahuje na letenky od 1. ledna do 24. března 2012 a to včetně tax a všech poplatků. Myslete již nyní na jaro 2012 a kupte si letenky do Barcelony.

  5. 11. 2011Akce, výstavy v Barceloně

Akce, výstavy v Barceloně
 • Barcelona a Mnichov, nejlepší taxikáři v Evropě
 • Podle německého autoklubu ADAC dopadlo v testu kvality taxislužeb hůř než Praha jen pět testovaných evropských velkoměst, jako konkrétní nedostatek pražských taxikářů vyzdvihl umělé prodlužování trasy; nejkvalitnější taxislužby nabízejí Barcelona a Mnichov, nejhůře dopadly Řím a Lublaň.

  5. 11. 2011Nejnovější komentáře